Середа, 2 грудня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
19 травня 2020

СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ № 07 від 19.05.2020

Погодні умови зимового періоду сприяли добрій перезимівлі шкідників, зокрема попелиць. Низький відсоток загибелі сприятиме загрозі пошкодження фітофагами сільськогосподарських культур. 

Підвищена чисельність попелиць спостерігається на плодових та ягідних насадженнях. 

Оптимальними умовами для їх розвитку є температура 23-25 ºС і відносна вологість повітря 80-85%. Температура вища 30 ºС пригнічує їх. 

 

Попелиця утворює колонії, заселяючи листки з нижнього боку. Пошкоджене  листя  скручується, краї його загинаються і знебарвлюються уздовж жилок. Усі види  попелиць висмоктують поживні речовини із рослин, що впливає на урожай та його якість. Втрати врожаю можуть становити 30—50%. Крім того, попелиці є  перенощиками вірусних хвороб типу мозаїк та карликовості на зернових; на плодових -  до затримання  росту пагонів, зниження зимостійкості, а також кількості та якості врожаю плодів. Від виділень цієї комахи листя стають липкими, на них з часом з'являється темно-сірий наліт — сажистий гриб.   

Щоб не допустити ураження посівів вірусними хворобами рекомендуємо проводити постійний моніторинг.

За перевищення рівня економічного порогу шкідливості  (ЕПШ):          

• на озимих зернових  у фазу «вихід в трубку» - 10 екз/стебло при 50% заселенні «кінець цвітіння» - при  чисельності 5-6 особин на стебло, або 500 екз. на 100 помахів сачком;

• на ярих у фазу колосіння, налив зерна 10 екз. на стебло; 

• на горосі  250-300 екз./10 помахів сачка або 20 % заселених рослин; 

• на капусті на початку формування головки при 5-10 % заселених рослин;

• на яблуні протягом вегетації при 10-15% заселених листків слід провести обробки дозволеними препаратами на основі діючих речовин  піриміфос-метил, спіротетромат, тіаклоприд+дельтаметрин, імідаклоприд, флупірадіфурон, альфа-циперметрин, хлорпірифос+циперметрин, диметоат та інші згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». 

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.