Субота, 27 листопада
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
30 вересеня 2021

У селі Мирин Ковельського району на сказ захворіло теля. Оголошено карантин

У селі Мирин Ковельського району Волинської області зареєстрований випадок захворювання великої рогатої худоби на сказ. 

Діагноз поставлено фахівцями Волинської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (експертиза  №003161п.м./21 від 27.09.2021 року).

Під час розслідування встановлено, що  тварина випасалась на прив’язі за півтора  кілометра від села Мирин, в урочищі «Струга». 24.09.2021 року в тварини  почали проявлятись ознаки захворювання (відмова від прийому корму та водонапування, сильне слиновиділення), а наступного дня  теля стало поводитись  агресивно. Вночі  26.09.2021 року бичок загинув.

ЗАХОДИ: 

 -  проведено вимушену дезінфекцію 0,5% розчином Віросан Ф. приміщення та території, де утримувалась та загинула тварина;         

 -  на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ковельській райдержадміністрації  прийняли рішення про оголошення с. Мирин Ковельського району неблагополучним щодо сказу, а прилеглу територію в радіусі 5 км – загрозливою зоною і введено карантинні обмеження;

 -  затверджено план заходів з ліквідації захворювання на сказ тварин в неблагополучному пункті (протокол від 28.09.2021 №11).

Наразі в неблагополучному пункті та загрозливій зоні проводиться вакцинація проти сказу всіх сприйнятливих тварин.

На сьогодні це вже другий випадок захворювання сільськогосподарських тварин на  сказ у Ковельському районі. Раніше  це захворювання реєструвалось в селі  Підріжжя.