Неділя, 4 грудня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
10 березня 2021

«Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» розпочала виробництво високоефективного препарату на основі симбіотичних азотфіксуючих та фосфатмобілізуючих бактерій

Державна установа «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» розпочала виробництво високоефективного препарату на основі симбіотичних азотфіксуючих та фосфатмобілізуючих  бактерій - Ековітал, а також біопрепаратів Триходермін та Планориз ВЛ.

 Ековітал – комплексний препарат для обробки насіння сої, нешкідливий для людини і тварин. Ефективність препарату визначається здатністю бактерій, на основі яких він виготовлений, фіксувати азот атмосфери та мінералізувати органічні фосфорвмісні сполуки, покращувати мінеральне живлення рослин. Даний препарат  має післядію, яка проявляється у покращенні структурованості та екологічного стану ґрунтів за рахунок збагачення їх азотом, фосфором та іншими біогенними елементами, розвитку корисної ґрунтової мікрофлори. Норма витрати препарату становить 200 мл на гектарну порцію насіння.

Триходермін – біологічний фунгіцид для захисту рослин, містить спори і міцелій гриба-антагоніста Trichoderma viride (lignorum), має антимікробні і ріст стимулюючі властивості. Гриб Trichoderma пригнічує розвиток  фітопатогенних мікроорганізмів шляхом впливу  на них прямим паразитуванням, конкуренцією за субстрат, виділенням ферментів, антибіотиків. Триходермін застосовують проти кореневої, білої та сірої гнилі, аскохітоз, парші, оїдіуму, мільдью, бактеріозу. Норми витрати препарату в залежності від культури становлять від 1,0 до 15,0 л/га.

Бактеріальний препарат Планориз ВЛ – захищає рослини від хвороб, що передаються через насіння, ґрунт та аерогенно в процесі росту рослини. Фунгіцидні властивості препарату поєднуються із рістстимулюючою активністю, яка викликає посилений ріст кореневої системи, підвищує польову схожість насіння та енергію проростання, підвищує стійкість рослин до стресових умов вирощування. Норми витрати препарату в залежності від культури становлять від 2,0 до 5,0 л/га, а бакових сумішах 1,0 л/га.

Вартість біопрепаратів регулюється Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 № 96 (у редакції наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 21.01.2016 р. № 18) «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби».

Адміністрація установи звертається до всіх сільськогосподарських виробників з проханням  завчасно подавати заявки, для того щоб максимально задіяти виробничі потужності, відрегулювати робочий режим лабораторії та своєчасного виконання вашої  заявки. 

По всіх питаннях щодо інформації про мікробіологічні препарати, технології застосування та їх придбання слід звертатись в ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» с. Змїнець, Луцького району, вул. Ліскова, 1, телефони (0332) 72-38-88, fito_lab_volyn@i.ua       72-71-31, 050-378-78-66, 097-628-28-21, 098-529-31-25;   e-mail: biolab.vol@i.ua