Вівторок, 7 липня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
01 листопада 2019

Здійснено обстеження сільськогосподарських угідь та грунтові розкопки.

Спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки у базових та інших господарствах  області  були здійснені обстеження сільськогосподарських угідь та грунтові розкопки в полях сівозміни на виявлення багатоїдних і спеціалізованих шкідників в осінній період. 

Грунтові розкопки проводились за загальноприйнятими методиками. У  базових господарствах було проведено обстеження  на площі 4,7 тис.га, в інших – 29,8 тис.га. 

У зв’язку із теплою погодою, яка спостерігалась у вересні – жовтні, під час розкопок більшу частину шкідників було виявлено у верхньому шарі ґрунту. Серед видового складу переважали личинки та лялечки травневого хруща, жужелиці,  бульбочкових довгоносиків,  озимої та капустяної совок, хлібних жуків та інші. 

У порівнянні з минулим роком в окремих районах (Володимир-Волинський, Іваничівський, Старовижівський, Шацький) відмічено збільшення підгризаючих совок, зокрема озимої.

 

 У віковому співвідношенні  травневих і червневих хрущів цього року відмічено на майже на одному рівні (І-ІІ - 48% : ІІІ - 52%).

На підставі даних обстежень розробляються  прогнози появи та заходи по боротьбі з шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур на наступний рік, що дасть можливість поінформувати  та попередити сільськогосподарського виробника для того, щоб провести захист рослин вчасно, економічно та екологічно обгрунтовано.